SK | DE
fb-logo
intro.jpg

Úvod

Srdečne vítame na našej webovej stránke

Meno našej firmy je naším programom. Sme malý, regionálny výrobca za studena lisovaných rastlinných olejov najvyššej kvality, pričom sme sa úplne zaviazali krajine, v ktorej žijeme. Odtiaľto čerpáme naše suroviny, vždy, pokiaľ je to možné, z regiónu Hont. Každopádne so 100%-tnou garanciou zo Slovenska.

Rovnako, ako je pre nás dôležitá prepojenosť k regiónu, je pre nás dôležitá kvalita našich výrobkov. Iba to najlepšie nájde u nás cestu do fľaše, a tým cestu k našim zákazníkom. A kvalita pre nás znamená nasledovné:

Surovinu na lisovanie si vyberáme výlučne od malých zodpovedných pestovateľov, ktorých osobne poznáme a ktorí si vážia pôdu, na ktorej pestujú. Naša surovina neprejde pol sveta, nanajvýš tak pol Slovenska alebo dokonca je prestovaná často tu za rohom. Naše semienka a jadierka pred lisovaním starostlivo prezrieme. Výroba našich olejov prebieha výlučne jediným lisovaním za studena v šnekovom lise najnovšej generácie. Starostlivý a šetrný priebeh lisovania, pri ktorom nám ide o kvalitu, nie o kvantitu, zaručuje špičkovú kvalitu našich olejov. To platí pre chuť, farbu, vôňu a obsah cenných látok prírodných rastlinných olejov. Po vylisovaní naše oleje nefiltrujeme, ale ich nechávame jednoducho sedimentovať, čím si zachovávajú silu prírody skrývajúcu sa v olejoch lisovaných za studena. Po sedimentácii olej ručne plníme do fľiaš.

Naša lisovňa vznikla na jeseň roku 2013 a disponuje v osobe nášho vedúceho výroby (pôvodom švajčiara, ktorému sa Slovensko stalo novým domovom) viac ako 20-ročnou skúsenosťou vo výrobe za studena lisovaných olejov. Matthias Dirk Roesch prevádzkoval vo Švajčiarsku 20 rokov vlastnú manufaktúru na výrobu potravín a za mnohé svoje produkty bol viackrát ocenený.